Циакрилан

Циакрилан

Ціакрилан - швидко затверджуючий однокомпонентний клей.

Використовується для склеювання виробів із жорсткого ПВХ, вінілових тканин, а також резини та ПВХ-поверхонь, інших пластиків та металів. Виділяється швидким часом схоплювання, холодостійкістю, термостійкістю.

У складі в обов'язковому порядку міститься 97–99% ціаноакрилатів, то є ефіри ціанокрилової кислоти, пластифікатори, стабілізатори, при недостатній вологості шва — активатори, а також замедлители. Щоб отримати клей-гель, до складу також додається ультрадисперсний оксид кремнію для загущення. Розтворювачі в суперклей не входять.

Ціакрілан наноситься на одну із склеюваних поверхонь безпосередньо з флакона. Поверхності повинні бути сухими і очищеними від жиру і пилу. Склеювані поверхні необхідно відразу з'єднати і тримати їх під тиском, поки не буде досягнута необхідна міцність з'єднання.

В затвердевшем стані суперклей безпечний, так що цілком можна застосовувати для склеювання посуду. Але гарячий чай із чашки все-таки пити не варто, тому що суперклей під впливом рідини температурою від 70 градусів розм'якшується.

Попытка склеить матеріали, що містять целюлозу (бумага, хлопок), можуть призвести до інтенсивної екзотермічної реакції. В результаті вивільняється тепло, яке може стати причиною ожогов або джерелом возгорання. Тому при роботі з таким клеєм сертифікат безпеки суперклея запрещає носити шерстяну або хлопчатобумажну одяг.

Суперклей схоплюється від вологи повітря, а не від самого повітря. В пустині його використовувати проблематично.

Буває так, що клей потрапляє на руки, нечаянно капає на пол або виявляється на одязі – навіть ми працюємо з ним, якщо дуже точно.

П'ятну від суперклея можна очистити ацетоном або засобом для зняття лаку. Необхідно повністю змочити рідиною місце забруднення і через час потерти поверхню хлопчатобумажної тканини або м'якої щітки, наприклад, зубної.

Якщо клей застилав каплями на поверхні тканини, краще вкласти одяг в поліетиленовий пакет і покласти в морозильну камеру. Спустя пару годин попробуйте точно соскрести замёрзшие капли острым ножем. Цей метод не підходить для тканин, які вимагають особливого уходу.

Для видалення клея з пальців можна використовувати звичайну пилочку для нігтів. Потріть проблемну зону, але не особливо захоплюйтеся, інакше ви можете пошкодити поверхню шкіри. Можете взагалі не приймати ніяких мер по усуненню залишків суперклея з рук. Через пару днів шар клея відійде сам собою внаслідок елементарної особистої гігієни, для цього достатньо лише мити руки з милом у теплій воді.

Ціакрілан представляє небезпеку при прямому контакті - склеює шкіру і віки очей протягом декількох секунд. Після вдихання пар може викликати тошноту і головокружіння. При контакті з шкірою необхідно відразу змити клей водою з милом. Після вдихання парів забезпечити доступ свіжого повітря.

Зберігаються в герметичній упаковці в закритих вентильованих приміщеннях, у місцях, захищених від вологи та прямих сонячних променів. Зберегти в недоступному для дітей місці.