Це дійсно дивовижна речовина, яка сьогодні є найбільш популярною.
і простим у використанні під час ремонту, в промисловості, будівництві і, звичайно, побуту.
Суперклей – назва клеючого з’єднання на основі ціанакрилату. На сьогодні це один із найпопулярніших у побуті та простих у застосуванні клеїв.
В дійсності це переклад слів Super Glue, і до безпосереднього складу адгезива він не має відношення. Просто історично на пострадянській території так склалося, що клей, у складі якого є ціанакрилат, називають суперклеєм.
Суперклей, наряду з багатьма великими господарствами, з'явився на світ випадково, але, як і подібне речовині з таким ім'ям, точно укріпився в самих різних отраслях.
Суперклей використовується в офісі, будинку та на дачі, в загальному, в'їзді, де необхідно швидко та якісно склеїти невеликі або різноманітні матеріали. Найбільше використання суперклеїв у домашньому господарстві для з’єднання різних предметів із кераміки, пластику, картону та резини.
З'єднання щільно прилеглих друг до друга матеріалів здійснюється шляхом точного нанесення тонкого шару клея та надійного притискання склеїваних поверхонь друг до друга. Для предметів з'єднань, які мають зазори в соприкосновении, в якості наповнювача, а також своєрідного полімеризуючого матеріалу використовується харчова сода. Отримана речовина тверде практично мгновенно, утворюючи напівпрозорий пластик.
Працювати з суперклеєм слід у приміщеннях з хорошою вентиляцією. У рідкому вигляді, безпосередньо під час склеювання, суперклей виділяє ядовиті пари, які в разі концентрації можуть викликати високу тошноту та головокружіння.
Суперклей відмінно підходить для мелкого ремонту, але якщо суперклей попаде на шкіру, то просто змити його зі шкірою вряд чи буде отримати.
Чтобы убрать с рук суперклей вам понадобиться (інструкція підійде для будь-якої ділянки тіла, а не тільки для шкіри рук):
- рідина для зняття лаку на основі ацетону
или
- мило і тепла вода
Протріть ацетоном участок, зніміть залишки клея і ретельно витягніть руки з милом.
Іли наберіть воду у ванночку і опустіть її руками. Достаточно п'ять хвилин, і клей розчинитися. Щоб прискорити процес, можна посилено потерти шкіру рук губкою або мочалкою. У якості моючого засобу також підійде те, що використовується для миття посуду.
Суперклей можна і не видаляти все. Він сам знаходиться з часом, чим частіше ви будите просто мити руки під напором сильної теплової води, використовуючи при цьому звичайне господарське мило, тим швидше залишки клея просто змиваються з руками без застосування небезпечних хімічних засобів.
Зібрати клей з дерев'яними поверхнями можна за допомогою рідини, яка знімає лак або лезвія. Виконати таку процедуру потрібно надзвичайно осторожно, тому що ацетон може завдати шкоди поверхні.
При низьких температурах клей стає хрупким. Використовувати такий клей для склеювання паперу чи хлопка не рекомендується, тому що він вступає в реакцію та може викликати розгортання матеріалу.
Суперклей має хорошу стійкість до витирання, водонепроникний і використовується навіть для приклеювання коралів і металів до каменів у воді.
Шов, отриманий при склеюванні ціаноакрилатом, досягає найвищої міцності протягом двох годин і може бути розм'якшений за допомогою звичайного ацетону.
Не всі ціаноакрилати клейкие, деякі з них використовуються з метою розслідування порушень для збору відбитків пальців. У деяких випадках їх використовують для нанесення дерев’яних поверхонь блеска (замість традиційного лаку), хоча цей метод виходить досить дорогим.